Germania a fost eliminată de la Mondialul de fotbal

108
0
DISTRIBUIȚI

Surpriză de proporții la Cupa Mondială – deținătoarea trofeului, Germania, nu a reusit sa treaca de faza grupelor.

Nemtii au fost invinsi de Coreea de Sud in ultima etapa a grupei F, 0-2, in timp ce Suedia a cistigat fara drept de apel in fata Mexicului, scor 3-0.

Nordicii au punctat prin Augustinsson si Hiljemark si au mai beneficiat de auto-golul lui Alvarez.

Sud-coreenii au marcat cele doua goluri care elimina Germania de la Mondial in prelungirile partidei de la Kazan. De mentionat ca arbitrul intilnirii a dictat nu mai putin de 9 minute suplimentare.

Suedia si Mexic merg in optimi cu acelasi numar de puncte, 6, iar scandinavii cistiga grupa F, avantajati de golaveraj.

De la ora 21.00 se joaca ultimele meciuri ale grupei E: Serbia – Brazilia si Elvetia – Costa Rica.